fbpx

5 powodów, dla których warto zamieszkać na Mokotowie

Pięć powodów, dla których warto zamieszkać na Mokotowie

Jeśli planujesz przeprowadzkę do stolicy albo zakup mieszkania i zastanawiasz się jaką dzielnicę wybrać, koniecznie sprawdź zalety Mokotowa, którego popularność wzrasta z roku na rok. Dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem i co zyskują jego mieszkańcy? Sprawdźmy!

Powody, dla których warto zamieszkać na Mokotowie

Jest ich naprawdę dużo, dlatego poniżej znajdziecie pięć z nich, które z pewnością sprawią, że zaczniecie rozważać zakup mieszkania w tej okolicy.

1. Idealne położenie

Dzielnica ta sąsiaduje z warszawskim Śródmieściem, a co za tym idzie dzieli ją niewielka odległość od centrum miasta. Co więcej, jest doskonale skomunikowana z innymi dzielnicami, dzięki czemu mieszkając na Mokotowie, bez trudu dotrzesz nawet do odległych części Warszawy. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób korzystających z publicznych środków transportu, takich jak tramwaje, autobusy czy metro. Dlatego, jeśli masz dość marnowania czasu na codzienne dojazdy do pracy, ta dzielnica będzie dla Ciebie idealna!

2. Mokotów – architektoniczne serce Warszawy

Kolejnym z powodów potwierdzających, że warto zamieszkać w tej części stolicy jest piękna okolica. To właśnie na Mokotowie znajduje się wiele zabytków architektonicznych, należy do nich między innymi willa Dom Welecki, ale także willa Romualda Gotta z 1936 r. Wśród pięknych obiektów wyróżnić należy także Dom Wedla, Królikarnię, Pałac Szustra i wiele innych, mniej znanych kamienic. Mieszkając w tej dzielnicy z pewnością poczujesz klimat dawnej Warszawy, a jednocześnie będziesz mieć powód do tego, aby poszerzyć swoją wiedzę z historii.

Poza piękną architekturą do dyspozycji warszawiaków są także znajdujące się w niewielkiej odległości tereny zielone. Jeśli lubisz wypoczywać na świeżym powietrzu, to z pewnością dużym atutem będzie dla Ciebie sąsiedztwo Łazienek Królewskich. W wolnej chwili możesz udać się także do pobliskich Parków, w niedalekiej odległości znajduje się Park Arkadia, Park Dreszera oraz Sielecki. Jak widać, nawet mieszkając blisko centrum nie musisz rezygnować z uroków przyrody. Pobliskie parki to kolejny powód, dla którego warto zamieszkać na Mokotowie.

3. Nowoczesne budownictwo

Mimo, że dzielnica ta może się pochwalić wieloma pięknymi zabytkami, to jednocześnie cały czas się rozbudowuje. Wiele firm inwestuje w budowę nowych obiektów, dzięki czemu bez względu na to czy szukasz nieruchomości na rynku pierwotnym, czy wtórnym bez trudu znajdziesz tu coś dla siebie. Jeśli marzy Ci się ekskluzywny apartament, to polecamy te tworzone przez APM Development – Cristal Park Residence. Przestronne wnętrza, duże loggie i balkony, a także całodobowa ochrona sprawią, że mieszkania w tej okolicy sprosta Twoim oczekiwaniom.

4. Duże możliwości rozwoju

Mokotów to dzielnica, która nie bez powodu wybierana jest jako miejsce zamieszkania przez osoby w różnym wieku, daje ona bowiem duże możliwości w zakresie rozwoju. Na terenie dzielnicy znajduje się około 100 państwowych szkół, a także około 80 prywatnych placówek edukacyjnych, w tym również szkoły podstawowe, średnie, jak i uczelnie wyższe. To właśnie na Mokotowie znajduje się WSH, niektóre wydziały Uniwersytetu Warszawskiego, ale także Uczelnia Łazarskiego i wiele innych. Mieszkańcy tej części Warszawy nie mogą również narzekać na brak teatrów, domów kultury i innych tego typu obiektów umożliwiających obcowanie ze sztuką.

5. Mokotów – bezpieczna dzielnica

Cisza i spokój to kolejne powody przemawiające za tym, że warto wybrać Mokotów. Dzielnica ta uważana jest za przyjazną i bezpieczną, co oczywiście wpływa na jej popularność. W tej części Warszawy znajduje się także wiele nowoczesnych obiektów, które posiadają szereg dodatkowych zabezpieczeń takich jak monitoring czy całodobowa ochrona, dobrym przykładem są apartamenty Cristal Park Residence.

Jak widać jest wiele powodów, wskazujących na to, że warto zamieszkać w tej części stolicy. Dobre położenie, piękna architektura, łatwość znalezienia nieruchomości z rynku pierwotnego, niewielka odległość placówek edukacyjnych, a także bezpieczeństwo.